ماچیان

تارنمای اطلاع رسانی ماچیان

ماچیان

تارنمای اطلاع رسانی ماچیان

آخرین نظرات
پنجشنبه, ۲۶ فروردين ۱۳۹۵، ۰۹:۴۴ ب.ظ

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست...

عصر 27فروردین 1379 مصادف با عاشورای حسینی زمزمه های یک خبر در بین مردم ماچیان به سرعت پخش شد.

در میان بهت و ناباوری بعد از ساعتی صحت خبر تایید و رسما اعلام شد.

"غلامرضا" به شهادت رسید...

مردی که با حضور در قرارگاه رمضان آغازگر راهی مقدس در عرصه دفاع علیه دشمنان دین و کشور بود.

به دور از هیاهو ودر گمنامی تجربه های تا مرز مرگ را بارها تکرار نمود و رشادت او تا اندرونی کاخ ستم و تجاوز صدام بعثی پیچید تا بدانجا که گروهکهای ضد انقلاب برای سر او جایزه تعیین کردند و غلامرضا همچنان برای بسیاری از مردم ناشناخته بود...

کوه های کردستان ایران و عراق شاهدان صادق و استواری بر خدمات او هستند.

غلامرضا آقاجانی پس از دوران جنگ با ادامه حضور در منطقه کردستان و در شهرستان بانه سر انجام در عصر 27سال 1379 در کمین دشمن گرفتار آمد و به شهادت رسید.

اگرچه یاد او همراه با سایر شهدای ماچیان در مراسم یادواره شهدای ماچیان زنده میشود اما هنوز ابعاد خدمات این شهید عاشورایی برای انقلاب و میهن در عرصه نظامی برای مردم منطقه شناخته شده نیست و جوانان امروزی کمتر از وی میدانند.

لذا شایسته است با همت آگاهان و دلسوزان مدیر و مسئول و مشتاقان منطقه ای در جهت اطلاع رسانی زوایای پنهان این شهید اقدام به برگزاری مراسم ویژه در قالب کنگره آشنایی با این شهید اقدام نمایند و با دعوت از بازماندگان همراه این شهید و مسئولان مطلع سعی در بازخوانی پرونده شخصیتی و کاری این شهید ناشناخته داشته باشند.

نظرات (۳)

لایک داری بابا ایول حالمونو عوضیدی....
شهدا چه غریبانه و بی ادعا تمام وجودشان را برای بهتر زندگی کردن ماها فدا کردند.
واقعا شرمنده همه شهدا و ایثارگران هستیم.
۰۲ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۰:۳۰ حاج مصطفی احمدی ماجیانی
سلام حالا که تب دربی خوابیده استقلالی ها قدری آروم شدند. میخوام یه خاطره فوتبالی از سردار غلامرضا بگم . سال اولی که علی کریمی اومده بود پرسپولیس آقا غلامرضا راکه دست پسرش مرحوم سبحان راگرفته بودو ازسمت خونه مرحوم اسماعیل عشوری به سمت خونه شون می اومد تامنو دید وگفت امسال با اومدن علی کریمی هیچ تیمی جلو دار پرسپولیس نیست ..........اویک پرسپولیس واقعی بود که الان پرسپولیس به او افتخار میکند . روح بلندش شاد

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی