ماچیان

تارنمای اطلاع رسانی ماچیان

ماچیان

تارنمای اطلاع رسانی ماچیان

آخرین نظرات
شنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۷، ۰۷:۳۵ ب.ظ

آیابحران زباله به ماچیان میرسد؟

مشکل جمع آوری زباله در ماچیان در حال تبدیل شدن به بحران هست.
بعد از تعطیلی مرکز کمپوست رودسر ، زباله های جمع آوری شده ماچیان در مرکز تخلیه زباله رحیم آباد توسط شهرداری پذیرش میشد که اخیرا به دلایل نامشخص ، شهرداری رحیم آباد از قبول زباله های محلی خودداری میکند.
با این وضع ، زباله های ماچیان در سطل ها انباشته خواهد شد و اخیرا هم سطلهای زباله از سطح محل در حال جمع آوری است تا مردم بدانند امکان تخلیه وجود ندارد و انباشت زباله در این سطلها هم آلودگی محیطی را در پی دارد.
با این اوصاف بزودی شاهد ریختن زباله ها در داخل رودخانه ها خواهیم بود چون تنها محل مناسب برای این کار بنظر میرسد ! وگرنه ماچیان زمین کافی برای دفن زباله های محلی را ندارد.
البته گزینه های مقطعی و راه حل کوتاه مدت تا یافتن راه حل درازمدت و عملی تر برای این موضوع وجود دارد که از جمله جداسازی زباله های تر از زباله های پلاستیکی و دفن زباله های تر در باغ و باغچه برای تبدیل به کود میباشد و زباله های پلاستیکی بصورت دو هفته یکبار به یک مرکز تخلیه زباله تحویل شود.
لذا جا دارد با توجه به موقعیت ماچیان و محلات اطراف از طرف بخشداری و نهادهای ذیربط تصمیم فوری در حل این مشکل اتخاذ شود چون تخلیه و انباشت زباله در رودخانه ها دو فردای دیگر علاوه بر ایجاد مشکل برای محلات پائین دست و زمین های کشاورزی ، موجب تخریب محیط زیست نیز میشود.
علاوه بر اینکه دور از انتظار نیست استمرار این شیوه تخلیه در اطراف روستاو حاشیه یا داخل رودخانه موجب نزاع بین محلات هم بشود.
موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۷/۱۰/۲۲

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی