ماچیان

تارنمای اطلاع رسانی ماچیان

ماچیان

تارنمای اطلاع رسانی ماچیان

آخرین نظرات
جمعه, ۴ آبان ۱۳۹۷، ۰۳:۴۱ ب.ظ

بعد7روز

حضور دکتر عباسی نماینده محترم مردم شهرستان رودسر و املش در ماچیان و ملاقات جمعی از اهالی ماچیان و منطقه با ایشان موضع گیری های متنوعی را به دنبال داشت.

به برخی از نکات مطروحه و نقد آنها بعد 7روز و فروکش کردن احساسات تند منتقدین میپردازیم:

1.برخی اصرار داشتند که حضور دکتر عباسی در ماچیان یک مانور سیاسی~انتخاباتی است.حتی گفتند که این «دعوت»توسط یک «غیرماچیانی» صورت گرفته.هردوی این برداشت غلط بود.

دکتر عباسی براساس بخشی از وظایف مسئولیت نمایندگی در ماچیان حاضر شد همچنانکه در مناطق متعددی از حوزه انتخابی خودش حاضر میشود.پس موضوع «دعوت»کلا منتفی بوده بلکه این حضور به «همت» یک «غیرماچیانی» سرعت بخشیده شد.نکته ظریف همین یک غیرماچیانی آنهم در غفلت برخی ماچیانی ها در استفاده از فرصتها و ظرفیتهاست.

2.برخی که داعیه دغدغه پیشرفت و آبادی ماچیان را داشته و دارند در قبل و بعد حضور دکتر عباسی تغییر مواضع فاحش و آشکاری داشتند.در حالیکه مطالبات اینان قبل از جلسه طرح موضوعاتی چون آب شرب،مخابرات،شن و طغیان پلرود،آتش نشانی بود بعد از جلسه سعی در کمرنگ جلوه دادن این ملاقات، طرح چنین موضوعاتی را تلویحا «سطح پائین» عنوان کردند و با اشاره به تاریخ ماچیان اهداف «بلندتری» را شایسته ماچیان دانستند و مانند همیشه هیچ اشاره روشن و شفافی به این اهداف عالی مدنظر نشد.

3.در حالیکه هنوز به این درک و آگاهی نرسیده ایم که در تعامل با نماینده شهرستان و مسئولین مربوطه از ظرفیتهای موجود استفاده کنیم با رویکردی عوامفریبانه و غوغاسالار،سعی در تحریف واقعیات و به حاشیه بردن مسائل را داریم.برای روستایی که در حاشیه جاده اصلی است.کمبود زمین دارد.مشکل آب دارد،مشکل مخابرات دارد،مشکل زباله دارد،هیچگونه واحدتولیدی و صنعتی ندارد،مرکز خدمات عمومی از جمله آتش نشانی و درمانگاه شبانه روزی و داروخانه و پارک ندارد، واقعا پرداختن به موضوعاتی مثل تبدیل شدن به «شهر» وجاهت عقلی دارد؟

4.خیلی قانونمندوهوشمندانه رفتار کنیم اینکه بتوانیم با اصلاح و فراهم کردن برخی امکانات یاد شده مجوز تبدیل شدن به بخش به مرکزیت ماچیان را بگیریم که در بهترین و خوش بینانه ترین شکل قضیه به شرط حل همه اینها حداقل 5سال وقت میبرد.بسیار خب، چرا از الان شروع نکنیم؟منتظر چه هستیم؟

5.چرا دلواپسان ماچیان به رغم اطلاع رسانی قبلی در این ملاقات حاضر نشدند ولی به فاصله اندکی پس از این ملاقات به طرح دیدگاههای انتقادی از این جلسه پرداختند؟چرا اصرار داشتند تعداد ماچیانی های حاضر در جلسه کم است و این نکته را دلیلی بر اعتبار ناکافی جلسه میدانستند؟اگر مطالبات عالی تری داشتند چرا بخاطر ماچیان و استفاده از فرصت پیش آمده قدم رنجه نکردند تا با نماینده شهرستان گفتگوی صریح و بی واسطه ای داشته باشند؟

یا حقیقتا دغدغه مشکلات ماچیان را نداشتند یا اینکه بخاطر اختلافات جناحی و سیاسی و تعلقات قلبی به کاندیدای رقیب تمایلی به حضور پیدا نکردند.آنوقت این نگاه و اظهار نظرات منتقدانه چه معنی دارد در حالیکه انتقاد بزرگتر به خود ایشان وارد است.

6.هیچکس انتظار معجزه از نتیجه این ملاقات ندارد ! مشکلات ماچیان مطرح شد و با توجه به بوروکراسی اداری در ایران و مشکلات متعدد منطقه ای پس از سیل مهرماه،تحقق برخی از مطالبات حتی با صدور دستور و پیگیری نماینده محترم ممکن است بیش از یک تا دو سال طول بکشد که البته اگر شرط پیگیری های محلی را نیز به آن اضافه کنیم.اصل و اساس این ملاقات اعلام مستقیم بی واسطه مشکلات و مطالبات بودکه یک تکلیف محلی محسوب میشد.

7.این عزیزان میتوانند همراه و همسو با بقیه اندکی از انرژی مضاعف خود را در پیگیری و تحقق خواسته ها صرف نموده تا با فراهم شدن بستر اولیه،مقدمات تبدیل شدن به بخش یا شهر را در دوره بعدی فراهم نمایند و با رایزنی های در سطح عالی تر، زمان تحقق این اهداف بلند را به جلوتر بیاندازند.مهم رسیدن و تحقق خواسته هست که برکات آن به ماچیان برسد و چندان فرقی نمیکند چه کسی این مهم را عملی کند همچنانکه امروزه ما در ماچیان از نعماتی چون جاده، پل،مدرسه،درمانگاه،برق،آب لوله کشی،گاز،تلفن بهره مند هستیم و متاسفانه چندان بخاطر نمی آوریم چه کسانی برای عملیاتی شدن آنها زحمت کشیده اند.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۷/۰۸/۰۴

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی