ماچیان

تارنمای اطلاع رسانی ماچیان

ماچیان

تارنمای اطلاع رسانی ماچیان

آخرین نظرات
چهارشنبه, ۲۸ شهریور ۱۳۹۷، ۱۱:۳۲ ب.ظ

جوابیه فرمانداری شهرستان رودسر

قدردانی فرماندار از مردمِ بردبارِ ماچیان
بسم الله الرحمن الرحیم 
ادفع باالتی هی احسن 
سو تعابیر را با آرامش و بهتر پاسخ دهید 
با این آیه آغاز نمودم تا برداشت های نادرست را با کلام بهتر و درست پاسخگو باشم و به مدیران شهرستانی ام بگویم برای رفع نیازها و مشکلات مردم نباید از هیچ تلاش و کوششی کوتاهی کنند 
 در ساعات اولیه قطعی آب در روستای ماچیان کلاچای که از سایت مجتمع آبرسانی بیجارگاه علیا تغذیه می شود با تماسهای مکرر مردم روبرو شدیم که بلافاصله با بخشدار کلاچای و ریاست آبفار شهرستان  تماس حاصل گردید و با هماهنگی های صورت گرفته قرار شد تا با اعزام نیروهای متخصص دلیل این قطعی شناسایی و بررسی گردد که متاسفانه به علت دلایل مختلف و حجم عظیم سایت مجتمع در روستا ، بررسی و شناسایی دلیل بروز این مشکل به طول انجامید و قطعی آب نیز ادامه پیدا کرد اما این ارتباط با بخشدار و ریاست آبفار همچنان ادامه داشت و گزارشات لحظه به لحظه و هماهنگی ها جهت رفع این مشکل بعمل می آمد که الحمدلله این تلاشها در ظهر ۴۸ ساعت گذشته منتج به نتیجه شد و با نصب الکترو پمپ شناور بر روی چاهی که به گفته مسئولان مرتبط بالغ بر ۱۰ سال بلااستفاده بود که با آزمایشات لازم و مورد تایید کارشناسان فنی شرکت آبفار و به گفته اهالی روستا نیز مشکل ۸ ساله آن منطقه رفع گردید و آب شرب این چند روستا متصل شد و الحمدلله مردم از ظهر دو روز گذشته از این نعمت بهره مند هستند و مشکلی وجود ندارد .
جا دارد از تلاش و پیگیری های بخشدار محترم کلاچای مهندس خلقی ، ریاست آبفار شهرستان  مهندس بابایی ، کارشناسان فنی پرتلاش این اداره و همچنین صبر و بردباری مردم شریف ماچیان ، دهیار وظیفه شناس و همه دست اندرکاران تقدیر و تشکر داشته باشم .
وظیفه نماینده عالی دولت در شهرستان بر این است تا با مدیریت و نظارت بر عملکرد نمایندگانش در بخش ها در مواقع اضطراری و پیگیری وضعیت بتواند مدیران با تجربه را پرورش دهد و الحمدلله با وجود بخشدار و رییس آبفار این مشکل  با رضایت و بهره مندی مردم از آب شرب حل گردید.
صبر و بردباری از درس های آموزنده این ماه عزیز از اهل بیت علیهم السلام است 
 در این ایام سوگواری باید از ماهیت عاشورا درس بگیریم و آن را سرلوحه ی خود قرار دهیم  و یکی از آن درس ها ماهیت تلاش برای برداشتنِ قدم های درست است
باید با بردباری و اراده ی حقیقی در مسیر خدمت به مردم گام برداریم و ناملایمتی ها و کارشکنی ها را پشت سر بگذاریم، نقل قول های بی پایه و اساس نباید ما را از مسیر درست دور کند چرا که حق و حقیقت در نهایت بر سو تعابیر غلبه می یابد .
اگر مردم نباشند مسئولین چه جایگاهی دارند ؟! و تمام تلاش مدیران باید رضایتمندی مردم و رفع مسایل و مشکلاتشان باشد که در تمامی سخنرانی ها و مصاحبه هایم به این مورد تاکید داشته ام و همواره مکررا تاکید می کنم .
زندگی اجتماعی اصولاً چیزی جز ارائه خدمات متقابل بین گروه های متفاوت جامعه نیست. هر چه ارتباط بین انسان ها بیشتر و گسترده ‏تر و نزدیک تر شود، زمینه خدمات بهتر و بیشتری پدید می ‏آید که صداقت و دقت و نظم بهتر و افزون‏تری را ایجاب می کند. و تأمین هرکدام از نیازهای واقعی و فطری انسان ها ‏خدمت است.
 اصولاً انسان ها نسبت ‏به نیازها و مشکلات دیگران سه حالت دارند:
1. دلسوزی و احساس مسئولیت
2. بی تفاوتی و غفلت
3. خوشحالی و مسرت.
دلسوزی و احساس مسئولیت از تاکیدات دینی برای کمک به مردم است و مسیولین نیز در این زمینه باید تلاش کنند تا رضایتمندی مردم را از دست ندهند .
حضرت امام خمینی(س) می فرمایند:
باید افراد متوجه این معنا باشند، کسانی که واقعاً دلشان برای اسلام می تپد و برای کشورشان، متوجه این باشند که پست، میزان نیست؛ مقام میزان نیست... این ها چیزی نیستند، این مقامات تمام می شود، آنی که هست خدمت است. آدم متعهد در هرجا باشد، اگر دید خدمتش خوب است آن جا، بیشتر دلگرم است... وقتی دید که یک کسی از خودش بهتر می تواند کار کند برود آنجا، برایش فرق‌ ‌  نکند؛ یعنی، هدفش این باشد که خدمت بکند، نه هدفش این باشد که مقام داشته باشد
در این مدت ۹ماهه از خداوند خواسته ام و طلب میکنم همیشه برای شما مردم شریف یک خدمتگزار باشم بی آنکه منتی باشد و این خدمتگزاری است که می ماند نه چیز دیگر ..
وآخر دعوانا ان الحمدو لله رب العالمین 
خدایا چنان کن سرانجام کار 
تو خشنود باشی و ما رستگار
علی وارسته بهدانی 
سرپرست فرمانداری شهرستان رودسر
****************************************
>>>متن فوق از طرف فرمانداری شهرستان رودسر منتشر شده است.
ما این پاسخگویی را به فال نیک میگیریم و آنرا نشانه ای از دلجویی و عذرخواهی فرماندار نسبت به ابراز جملات ناصوابی که نسبت به مردم فهیم ماچیان ابراز شد محسوب میکنیم.
البته لازم به ذکر است معاونت عمرانی فرمانداری رودسر بعد گذشت 24ساعت از قطعی آب ماچیان بی خبر بودند ! که با محتوای جوابیه فرماندار همخوانی ندارد.
در پایان ، مسئولین مربوطه را به دو آیه ذیل ارجاع و اِشعار می دهیم:
بل الانسان علی نفسه بصیر
هوالعالم الغیب والشهاده 
موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۷/۰۶/۲۸

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی