ماچیان

تارنمای اطلاع رسانی ماچیان

ماچیان

تارنمای اطلاع رسانی ماچیان

آخرین نظرات
پنجشنبه, ۱۱ تیر ۱۳۹۴، ۰۷:۲۸ ب.ظ

درخت چنار ماچیان 7میلیون تومان قیمت دارد!

در صورتی که هزینه ساخت مغازه برای آقای حسام حاجی پور تامین نشود چاره ای جز قطع درخت چنار ماچیان نیست.

آقای جابر نعمتی با اعلام این مطلب افزود:
صندوق دهداری کاملا خالی است و تعریض جاده هزینه بردار است و ما نیازمند به خرید زمین برای تعریض هستیم و در حال حاضر مشکل بزرگ درخت چنار ماچیان است که با تهدید جدی روبروست.

قرار گرفتن مغازه آقای حسام حاجی پور در مسیر تعریض جاده باعث شده تا به مشکل بزرگی برخورد کنیم که همین درخت چنار است.

برای تامین مغازه مربوطه یک قطعه زمین تهیه شده است که با هزینه حدود 7 میلیون تومان میشود مغازه را ساخت و مانع از قطع درخت چنار شد و با قرار گرفتن درخت در مرکزیت یک میدان جلوه زیبایی به محل بخشیده میشود اما با وجود خالی بودن صندوق و عدم تامین اعتبار کافی در حال حاضر تنها گزینه احتمالی قطع درخت میباشد.

آقای احمدعلی مومن نیا رئیس شورای ماچیان نیز گفت:

برای ما بسیار سخت و دشوار است که بخواهیم قبول کنیم درخت چنار ماچیان قطع شود و چشم امید ما به دوستدران این میراث ماندگار است تا بتوانند با تامین بخشی از هزینه ساخت مغازه در واقع حیاتی دوباره به این درخت کهنسال بدهند.

نظرات (۳)

۱۳ تیر ۹۴ ، ۱۰:۱۶ حاج مصطفی احمدی ماچیانی
باسلام مسئولین ماچیان دنبال راحت ترین راه برای قطع این میراث فرهنگی .ملی .تاریحی نگردند
هم اکنون روزانه بیش از ده ماشین نیمه سنگین درروخانه پلرود درحریم ماچیان مشغول برداشت شن هستند . که میشود همین برداشت رابنفع دهیاری ضبط کرد. میانگین قیمت هربارماشین یکصدهزارتومان است . یامیتوان باصرفه جویی بودجه جاری این مبلغ راتامین کرد ویا ...یک مسئول درتامین بودجه بایستی خلاقیت هم داشته باشدناسلامتی حتما بامردم عادی فرق داشته که مسئولیت گرفته.
پاسخ:
درود
بنا به گفته ریس شورای ماچیان اقای مومن نیا قضیه قطع درخت چنار کلا منتفی است.
۱۵ تیر ۹۴ ، ۰۱:۵۶ عبداله بامدادماچیانی
باسلام وقبولی طاعات وعبادات همه ی روزه داران عزیز
این سخن کیست وباچه نیتی وچگونه کلمات راکنارهم قرارداده ویک آثارملی راقیمت گذاری کرده وآن هم ناچیز،وقتی مسولین یک کاربزرگ عمرانی رادارن اجرامی کنند ودرکارگروهشان یک اثرملی رانادیده گرفتن .مگرمی شودطرحی رااجراکرد وموانع اجرای طرح راندید.کارشناسان ومشاورین اجرایی همه ی راهکارهاراباید موردمطالعه قراردهند وگزینه های مختلف رابررسی کنند وبهترین راه راانتخاب کنند.
درخت چنارماچیان به قدمت محل ارزش وقیمت دارد.
حتما"مسولین دراظهارنظرخود یک واکاوی خواهندکرد.یاعلی
پاسخ:
درود.درخت چنار قیمت گذاری نشده است .کنایه ای بود از این جهت که اگر هزینه خرید مغازه اقا حسام تامین بشود درخت چنار حفظ خواهد شد.
با سلام خدمت دست اندر کاران سایت ماچیان نیوز
خواستم بدانم وضعت ماچیان عزیز در تقسیمات کشوری به چه شکل خواهد بود. آیا جزء بخش کلاچای باقی خواهد ماند ، اگه اینطور باشه ماچیان توسعه نمی یابه. و اگر جزءرودسر قرار گیرد موقعیت فعلی را خواهد داشت و اگر جزء رحیم آباد قرار گیرد چون رحیم آباد در شهرستان شدن می باشد امکان شهر شدن ماچیان بعنوان شهر مذهبی زیاد خواهد و امکانات آن هم بیشتر می شود .خواستم اگه امکانش هست با نماینده شهرستان در این خصوص صحبتهایی شود تا ماچیان از بلا تکلیفی دربیاد .با امید ماچیان سرفراز

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی