ماچیان

تارنمای اطلاع رسانی ماچیان

ماچیان

تارنمای اطلاع رسانی ماچیان

ماچیان در تدارک عاشورایی دیگر

| سه شنبه, ۲۱ مهر ۱۳۹۴، ۰۲:۳۳ ب.ظ | ۲ نظر

خیابانهای ماچیان رنگ و بوی محرم گرفته...

ماچیان در تدارک عاشورایی دیگر است...

عاشقان حسینی با اهدای پرچمهای نذری به دهیاری ماچیان مشارکت خود را در هرچه با شکوه تر برگزار کردن این آئین مذهبی ابراز کردند.

بیرق های یا حسین و یا ابالفضل در ماچیان به اهتزاز در آمده و جلوه خاصی به منطقه بخشیده است.

عاشورای ماچیان کم نظیر است...

به رسم هر ساله هیئت های عزاداری با حضور در آستانه متبرکه ماچیان به نوحه خوانی برای سید و سالار شهیدان و اهل بیت و یاران او می پردازند.

غریبه و آشنا ندارد...

همه مهمان حسین ع هستند.

اگر تا کنون در ماچیان نبوده اید تاسوعا و عاشورای امسال را در ماچیان باشید.

عاشورای ماچیان دیدنی است...

استان گیلان-شهرستان رودسر-روستای ماچیان-آستانه متبرکه امامزادگان آقا سید ابراهیم و آقا سید مرتضی

نظرات  (۲)

 • فرشید محمدی ماچیانی
 • یا لطیف
  حسین جان، سرخی خون تو به زودی جهان را فرا خواهد گرفت و خورشید هر صبح و شام ، از شرم آن، سرخروی طلوع و غروب خواهد کرد. آنچه از آن حادثه بزرگ تاریخی باقی مانده به ما می گوید که تو شکل شهادتت را تعیین نموده بودی و خالق هستی آن دریچه بی نهایت اختیار را در این باب برای تو باز گذارده بود. تو شکل شهادتت را طوری انتخاب کردی که بسیاری از فضیلتهای انسانی تثبیت شوند، تا از خاطره فراموشکار انسان محو نگردند.
  حالا هرکه بخواهد از مردانگی سخن بگوید به ابوالفضل ات اشاره می کند و هرکه بخواهد از معصومیت سخن بگوید به علی اصغرت اشاره می کند و هرکه بخواهد از ایثار سخن بگوید به گلوی نازنین تو اشاره میکند و هرکه بخواهد از صبر سخن بگوید به هنگامه رفتارهای زینب ات اشاره می کندو هرکه بخواهد از آزادگی سخن بگوید به حرت اشاره می کند وهرکه بخواهد از دلیری سخن بگوید به علی اکبرت اشاره میکند. باری قیام تو قبیله ای از فضایل انسانی را به سمت مفاهیم بشری کوچاند.
  متبرک باد نام تو ای حسین که اینگونه آبروی انسانیت می شود و برای شرافت بر باد رفته بشریت شرافت می خرد. حالا باید نشست و اندیشید اگر قیام تو این روزها شکل می گرفت ما در کدام سوی میدان شمشیر می زدیم؟ آیا عدد یاران تو به هفتادو دو می رسید؟ یا بسیار از آن تجاوز می کرد. براستی جامعه امروز توان تولید چند حبیب ابن مظاهر و چند حر بن یزیدبن ریاحی را دارد؟
  ماچیانی عزیز فرارسیدن ایام محرم که بهار جان است به دمی که از سینه حسین برمی خیزد، را به شما و تمامی دوستان سایت و تمامی ماچیانی های غیرتمند حسینی تسلست گفته و برایتان زیر علم گلگون آن بزرگمرد، آرزوی پایداری در مقابل همه آنانکه به زر و زور و تزویر بر اریکه قدرت جهان تکیه زده اند را دارم.
  ارادتمند فرشید محمدی ماچیانی 22/7/94
 • صفرآقایی پور
 • بسمه تعالی
  باسلام وعرض ارادت
  بنده همه ساله درایام تاسوعاوعاشورای حسینی به زادگاه خودم (بیجارگاه علیا ) برای شرکت درعزاداری سیدوسالارشهیدان حضرت امام حسین ( ع) مراجعه می نمایم وبه همراه هیئت عزاداری برای عرض ارادت وتسلیت به آستان مبارک امازاده گان ماچیان مشرف می شوم . متاسفانه امسال سعادت حضوردرآنجاراندارم . وازهمه التماس دعادارم

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  تجدید کد امنیتی