ماچیان

تارنمای اطلاع رسانی ماچیان

ماچیان

تارنمای اطلاع رسانی ماچیان

آخرین نظرات
دیدار مردمی جناب آقای دکتر عباسی نماینده محترم شهرستان رودسر و املش و عضو هیئت رئیسه مجلس با مردم منطقه ماچیان با حضور مسئولین شهرستان و مردم دهستان روز جمعه در مسجد جامع ماچیان برگزار شد.
در ابتدای ورود،دکتر عباسی و هیئت همراه با حضور در امامزادگان ماچیان به مقام شامخ شهدای ماچیان ادای احترام کردند و سپس با حضور در مسجد جامع به مردم با اقامه نماز پرداختند.
بعد اقامه نماز آقای مرتضی بامداد ماچیانی با ذکر خیرمقدم و خوشامدگویی به ایشان و مسئولین و مردم به برشمردن توانمندی ها و پتانسیل دهستان ماچیان در تبدیل شدن به قطب گردشگری با وجود مناطق زیبای کوهستانی در بیجارگاه،کلجار،کورتاشه،هادی گوابر و خسادان سفلی و همچنین وجود امامزادگان ماچیان بعنوان مرکز فرهنگی~مذهبی با توجه به همایش بزرگ سالیانه عاشورا پرداخت.
آقای بامداد با اشاره به تولیدات چای و مرکبات و برنج به عوامل اقتصادی منطقه در رونق بخشیدن توسعه اقتصادی و همچنین استفاده از ظرفیتهای طبیعی دهستان در تولید گل و گیاه و ایجاد استخر پرورش ماهی اشاره کرد.
در ادامه با اعلام مشکلات ماچیان از جمله آب آشامیدنی،قطعی متناوب خطوط تلفن،تهدید به تخریب زمینهای مزروعی در طغیان پلرود و سستی پایه های پل ارتباطی ماچیان به بیجارگاه بخاطر برداشتهای غیرمجاز شن در سنوات گذشته و ایجاد دیوار حائل، آقای بامدادماچیانی سه مورد از مطالبات بحق ماچیان را مطرح نمود که عبارت بودند از:
1.تامین اعتبار تاسیس واحد آتش نشانی 
2.تامین اعتبار پروژه باشگاه ورزشی و زمین فوتبال
3.اختصاص ردیف مالی ویژه عمران محلی از مجوز صادره برای برداشت از بستر پلرود در حریم ماچیان
ایشان همچنین پیام مردم دهستان ماچیان را در درخواست تبدیل شدن به «بخش» عنوان کرد.
دکتر عباسی نماینده محترم مردم شهرستان رودسر و املش و عضو هیئت رئیسه مجلس روز جمعه 27مهرماه97 برای دیدار با مردم ماچیان به همراه مسئولین شهرستان در مسجد جامع ماچیان حضور یافت.
ایشان پس از شنیدن مشکلات و مطالبات ماچیان با قرار گرفتن پشت تریبون به ایراد سخنرانی پرداخت.
دکتر عباسی با اشاره به سابقه درخشان ماچیان در دوران انقلاب و ذکر خیر از مفاخر ماچیان از جمله مرحوم آیت الله توسلی و مرحوم مصطفی فرض پور گفت:
«به مشکلات ماچیان و دهستان اشراف دارم و در طول مدت دوران خدمتم در مجلس برای مردم منطقه همواره آماده بودم و هستم.گازرسانی،اتصال به خط لوله سفیدآب بخشی از این خدمات است.در صدد حل مشکل آب ماچیان هستیم و ان شالله با ایجاد تصفیه خانه و پمپاژ آب سفید آب به خط لوله، ماچیان هم دوباره به لوله کشی اصلی خواهد پیوست.
دکتر عباسی افزود:
«نگرانی خاطر مردم را بابت تهدید پلرود درک میکنم چون این تهدید متوجه زمین های کشاورزی هست که منبع در آمد اقتصادی مردم است.متاسفانه بخاطر سوء استفاده از مجوزات لایروبی پلرود و برداشتهای غیرمجاز و عمیق از پلرود شاهد تخریب و تهدید جدی هستیم که اینجانب پیگیر جدی این تخلفات هستم و مسئولین وقت باید پاسخگو باشند و به هیچ وجه در این مورد مسامحه نخواهم کرد»
دکتر عباسی با اشاره به مطالبه واحد آتش نشانی و پروژه باشگاه ورزشی اذعان داشت:
«در خصوص ایجاد واحد آتش نشانی تاکید دارم و حتما پیگیر آن خواهم بود. پروژه باشگاه ورزشی که در دوره قبل اینجانب از طریق آموزش و پرورش این زمین اهدا شد و ظاهرا کار جدی در این چندسال انجام نشده اما جزو اولویتهای بنده هست و بزودی دستور پیگیری آن را خواهم داد.»
دکتر عباسی با اشاره به قطعی متناوب خطوط تلفن خطاب به رئیس مخابرات شهرستان گفت که رفع این مشکل در اولویت مخابرات منطقه باشد.رئیس محترم اداره مخابرات رودسر با قبول این معضل قول جایگزینی دو پست جدید هم برای رفع معضل فعلی و هم بسترسازی برای دسترسی به اینترنت محلی با کابل اندازی فیبر نوری را داد.
دکتر عباسی سپس به بررسی خواسته های مردمی پرداخت.
موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۷/۰۷/۲۸

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی