ماچیان

تارنمای اطلاع رسانی ماچیان

ماچیان

تارنمای اطلاع رسانی ماچیان

آخرین نظرات
پنجشنبه, ۱ مرداد ۱۳۹۴، ۱۲:۰۸ ب.ظ

دکتر محمد فرض پور ماچیانی درگذشت


زنده یاد دکتر محمد فرض‌پور ماچیانی عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز متولد 1330، دانش آموخته حقوق از دانشکده حقوق دانشگاه تهران و تحصیلات تکمیلی در انگلستان با سوابق قضایی دادیار دادسرای عمومی، دادرس دادگاه های عمومی تهران، ریاست دادگاه های عمومی صلح و حقوقی یک و دو تهران، عضو هیات عمومی دانشگاه خوارزمی، دانشگاه علوم اقتصادی سابق، مدیر گروه حقوق و معاون آموزشی دانشگاه، نماینده دوره اول و سوم مجلس، وکیل دادگستری و عضو شش دوره هیات مدیره کانون که در کمیسیون ها مختلف سابقه حضور دشتند، نایب رئیس کانون و سالهامدیر مسئول مجله کانون وکلای مرکز بودند.

دکتر محمدفرض پور ماچیانی روز 31 تیر دار فانی را وداع گفت.

نظرات (۱۱)

کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام
درگذشت دکتر محمد فرض پور ماچیانی چنان سنگین و جانسوز است که به دشواری به باور می‌نشیند، ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست.این ماتم جانگداز را به،خانواده محترمشان و خواهرزاده های عزیز آن مرحوم که بنده ارادت خاصی به آنها دارم ( آقا مهران ، آقا کامران و آقا شهریار و... ) صمیمانه تسلیت عرض نموده و برای آنان صبر و اجر و برای آن عزیز سفرکرده علو درجات طلب می‌کنم. روز تشیع جنازه آن مرحوم بنده شرکت نمودم اما شاید باورش کمی سخت باشه در عین اینکه اصالتأ ماچیانی هستم و زادگاه پدری ام را دوست دارم ولی مثل یک غریبه ای که هیچ قرابتی ندارد آمدم و دورادور شاهد برگزاری مراسم بودم. متأسفم از مردم دلسرد و بی روح ماچیان که آدم در وطن خودش احساس غریبی کنه و بدتر از آن اینکه تورو نخواهند و خیلی راحت بیرونت کنند. واقعأ متأسفم. حالا به این باور رسیدم که ...............
۰۴ مرداد ۹۴ ، ۰۹:۱۴ جلال گنجارودی
سلام و عرض تسلیت
میگویم که:
عمر آدم ها چه زود به پایان می رسد
و
چه زود فراموش می شوند؟!
ای کاش اقلا فراموشی دکتر محمد فرض پور ماچیانی با تاخیر مواجه شود
و
با استفاد از آثارش به این تاخیر کمک شود.
سلام مرگ ناگهانی وتاسف بار جناب آقای دکتر محمد فرض پور ماچیانی را خدمت جناب آقای علی فر ضی پور ماچیانی تسلیت عرض می نمایم.
سلام . فوت دکتر محمد فرض پور ماچیانی را به آقای دکتر ابوذر فرض پور ماچیانی و خواهرانش و خانواده تسلیت عرض میکنم
با سلام. بنده ضمن تأثر و تآسف مجدد از واقعه فوت ناگوار و دردناک دکتر فرض پور از همین جا از تمامی ماچیانی های عزیز عذر تقصیر دارم و پوزش می طلبم از بکار بردن جمله "مردم دلسرد و بی روح ماچیان" در کامنت قبلی ام. چنانچه موجب ناراحتی و خدای ناکرده باعث جریحه دار شدن احساس و عواطف ایشان شدم طلب مغفرت و آمرزش می نمایم.
۱۰ مرداد ۹۴ ، ۱۵:۴۷ بابک ابراهیمی مهربان
درگذشت استاد گرامی جناب آقای محمد فرض پور را به خانواده ایشان و جامعه علمی کشور به خصوص دانشجویان دانشکده علوم اقتصادی تسلیت عرض می نمایم.
بنده سعادت داشتم که حقوق تجارت را در محضر ایشان تلمذ کنم!
از درگاه قادر توانا برای ایشان آمرزش مسئلت دارم.
۱۳ مرداد ۹۴ ، ۱۲:۱۸ مجید وثوقی املشی
مرحوم آقای فرض پور ماچیانی، نماینده اسبق آستارا در مجلس ( دوره های اول و سوم) و عضو هیات مدیره کانون وکلا و مدرس دانشگاه، انسانی شریف و سلیم انفس بود چهره ای که دنبال هیاهو و مطرح شدن و رسانه ای شدن و در حقیقت دنبال قدرت نبود هر چند من سعادت دیدار حضوری با ایشان را نداشتم و علیرغم اینکه خیلی علاقمند به دیدنش بودم اما متاسفانه این توفیق از کف رفت، اما آنگونه از دوستان و آشنایان و هیولایی های خود که با آن فقید حشر و نشر داشتند شنیدم آدمی آرام، ساده و بی تکلف و به دور از حواشی های منفی مرسوم افراد روزگار ما بود روحش شاد و یادش بخیر که از مردان نیک در عرصه سیاست و دنیای حقوق بود وکیلی شریف و عدالت‌خواه که در سالیان اخیر با کنار رفتن از عالم پرهیاهوی سیاست، مجدانه در عرصه حقوقی و وکالت می کوشید و بر آن بود که فضای وکالت، کاملا حرفه ای و فارغ از حواشی و فشار و تهدید و تطمیع و آلودگی های مالی و اخلاقی گردد تا وکلا با طیب خاطر و ذهن و ضمیری پاک و با سلامت نفس و اراده ای محکم و استوار از حقوق موکلین خویش دفاع نمایند و نیز تعاملی روشن و حق مدرانه با سیستم قضایی. ماچیان روستایی ریشه دار، باسابقه، و با مردمان و جوانان مستعد، تحصیلکرده و روشن، روستایی نخبه گرا، نیک امید میبرم که جوانان این ده پرفروغ، راه آن بزرگوار را در عرصه علمی، اجتماعی و حقوقی با خلوص و نیک اندیشی ادامه دهند، خاک بر او خوش باد!
۱۳ مرداد ۹۴ ، ۱۳:۱۸ مجید وثوقی املشی
تصحیح غلط تایپی دو کلمه: سلیم النفس، همولایتی ها
۲۱ مرداد ۹۴ ، ۱۷:۱۱ صفرآقایی پور
باسلام وعرض تسلیت به خانواده ایشان
امیدوارم قدرآدم هاراتازمانی که زنده هستند بدانیم

استاد عزیزم روحت شاد.که درس زندگی را هم به ما آموختی......
درود
قبل از ایشان برادرشان جناب استاد مصطفی فرض پور ماچیانی به رحمت خدا رفتند در روز وداع با استاد جناب فرض پور برادر در سوگ استاد سخنرانی جانسوزی نمودند کخ خاطره استاد فرض پور را ماندگار نمودند به خاطر دارم لحظه ای بعد از شروع سخنرانی خودشان هم اشک می ریختند و حرف می زدند. خدا هر دو عزیز از دست رفته را مشمول لطف و عنایت رحیمانه خودشان قرار دهند.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی